SSR RELAY SPST-NO 2.5A 0-60V
Product Attributes:
Series36
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.37VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current2.5 A
On-State Resistance (Max)100 mOhms
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-
Package / Case6-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package6-SMD
Qualification-
TT-DKEY-3008-AA36F-ND
in stockINR 466.56
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AA36F-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AA36F-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 2.5A 0-60V
Product Attributes:
Series36
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.37VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current2.5 A
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-