AC/DC CONVERTER 12V 200W
Product Attributes:
SeriesPM301 (300W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 6-
Current - Output 125 A
Current - Output 6-
Power (Watts)200W (300W Forced Air)
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency91%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension3.31" L x 6.82" W x 1.58" H (84.1mm x 173.2mm x 40.1mm)
Approval AgencyCE, cURus, TUV, UL
Standard Number60601-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-PM301-12A-ND
in stockINR 1271952.6300000001
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-PM301-12A-ND
Sku: TT-DKEY-2967-PM301-12A-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Product Attributes:
SeriesPM301 (300W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 6-
Current - Output 125 A
Current - Output 6-
Voltage - Isolation-
Efficiency91%
Mounting TypeChassis Mount