AC/DC CONVERTER 24V 150W
Product Attributes:
SeriesPM202 (202W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.25 A
Current - Output 6-
Power (Watts)150W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency91%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Approval AgencyCE, cURus, TUV, UL
Standard Number60601-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-PM202-14BN1-ND
in stockINR 1144481.715
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-PM202-14BN1-ND
Sku: TT-DKEY-2967-PM202-14BN1-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Product Attributes:
SeriesPM202 (202W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.25 A
Current - Output 6-
Power (Watts)150W
Voltage - Isolation-
Efficiency91%
Mounting TypeChassis Mount