AC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Attributes:
SeriesPM150 (150W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.35 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency92%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.00" L x 2.00" W x 1.29" H (101.6mm x 50.8mm x 32.8mm)
Approval AgencyCE, cURus, TUV, UL
Standard Number60601-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-PM150-12A-ND
in stockINR 666634.2300000001
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-PM150-12A-ND
Sku: TT-DKEY-2967-PM150-12A-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Attributes:
SeriesPM150 (150W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.35 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation-
Efficiency92%
Mounting TypeChassis Mount