AC/DC CNVT 3.3V 5V 4X12V 751W
Product Attributes:
SeriesFSP500-80AGGBM(M) (500W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs6
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 412V
Voltage - Output 512V
Voltage - Output 612V
Current - Output 121 A
Current - Output 220 A
Current - Output 316 A
Current - Output 416 A
Current - Output 516 A
Current - Output 6500 mA
Power (Watts)751W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesStandby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.1mm x 140.0mm x 86.1mm)
Approval AgencyCB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP500-80AGGBM(M)-ND
in stockINR 1361852.0099999998
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP500-80AGGBM(M)-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP500-80AGGBM(M)-ND
Description of product
AC/DC CNVT 3.3V 5V 4X12V 751W
Product Attributes:
SeriesFSP500-80AGGBM(M) (500W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs6
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 412V
Voltage - Output 512V
Voltage - Output 612V
Current - Output 121 A
Current - Output 220 A
Current - Output 316 A
Current - Output 416 A
Current - Output 516 A
Current - Output 6500 mA
Power (Watts)751W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Mounting TypeChassis Mount