AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 528W
Product Attributes:
SeriesFSP400-50FDB (400W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs4
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 114 A
Current - Output 216 A
Current - Output 333 A
Current - Output 4500 mA
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)528W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.90" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)
Approval AgencyCB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP400-50FDB-ND
in stockINR 1198650.96
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP400-50FDB-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP400-50FDB-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesFSP400-50FDB (400W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs4
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 114 A
Current - Output 216 A
Current - Output 333 A
Current - Output 4500 mA
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)528W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount