AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-5V
Product Attributes:
SeriesFSP350-57FCB (350W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs6
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 412V
Voltage - Output 5-5V
Voltage - Output 6-5V
Current - Output 116 A
Current - Output 218 A
Current - Output 316 A
Current - Output 416 A
Current - Output 5500 mA
Current - Output 6200 mA
Power (Watts)532W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature50°C
FeaturesPFC, Standby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Approval AgencyCB, CE, cURus, FCC, VCCI
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP350-57FCB-ND
in stockINR 1200033.405
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP350-57FCB-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP350-57FCB-ND
Description of product
AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-5V
Product Attributes:
SeriesFSP350-57FCB (350W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs6
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 412V
Voltage - Output 5-5V
Voltage - Output 6-5V
Current - Output 116 A
Current - Output 218 A
Current - Output 316 A
Current - Output 416 A
Current - Output 5500 mA
Current - Output 6200 mA
Power (Watts)532W
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature50°C
Mounting TypeChassis Mount