AC/DC CNVT 3.3V 5V +/-12V 2X-5V
Product Attributes:
SeriesFSP300-50UCB (300W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs5
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-5V
Voltage - Output 6-5V
Current - Output 112 A
Current - Output 214 A
Current - Output 325 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5100 mA
Current - Output 6-
Power (Watts)414W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesStandby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Approval AgencyCB, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP300-50UCB-ND
in stockINR 945782.1000000001
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP300-50UCB-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP300-50UCB-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesFSP300-50UCB (300W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs5
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-5V
Voltage - Output 6-5V
Current - Output 112 A
Current - Output 214 A
Current - Output 325 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5100 mA
Current - Output 6-
Power (Watts)414W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Mounting TypeChassis Mount