ACDC CNVT 3.3V 5V 12V -5V 2X-12V
Product Attributes:
SeriesMPC (250W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs5
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-5V
Voltage - Output 5-12V
Voltage - Output 6-12V
Current - Output 112 A
Current - Output 214 A
Current - Output 318 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5300 mA
Current - Output 6-
Power (Watts)331W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency85%
Operating Temperature0°C ~ 50°C (With Derating)
FeaturesPFC, Standby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.48" L x 3.23" W x 1.61" H (190.0mm x 82.0mm x 41.0mm)
Approval AgencyCE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Standard Number60601-1; 60950-1
TT-DKEY-2967-FSP250-60MPC-ND
in stockINR 1367153.0099999998
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP250-60MPC-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP250-60MPC-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesMPC (250W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs5
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-5V
Voltage - Output 5-12V
Voltage - Output 6-12V
Current - Output 112 A
Current - Output 214 A
Current - Output 318 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5300 mA
Current - Output 6-
Power (Watts)331W
Voltage - Isolation-
Efficiency85%
Mounting TypeChassis Mount