AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
Product Attributes:
SeriesFSP250-2F47-B54H (250W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs2
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 154V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 12.78 A
Current - Output 28.33 A
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)250W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency89%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm)
Approval AgencyCB, FCC, VCCI
Standard Number-
TT-DKEY-2967-FSP250-2F47-B54H-ND
in stockINR 651420.3600000001
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP250-2F47-B54H-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP250-2F47-B54H-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
Product Attributes:
SeriesFSP250-2F47-B54H (250W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs2
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 154V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 12.78 A
Current - Output 28.33 A
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)250W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency89%
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount