AC/DC CONVERTER 18V 150W
Product Attributes:
SeriesFSP200-P35 (200W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 118V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.33 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)150W (200W Forced Air)
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency91%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.10" H (127.0mm x 76.2mm x 28.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cCSAus, UL
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP200-P35-A18-ND
in stockINR 513576.22500000003
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP200-P35-A18-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP200-P35-A18-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 18V 150W
Product Attributes:
SeriesFSP200-P35 (200W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 118V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.33 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency91%
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount