AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 234W
Product Attributes:
SeriesFSP180-50FGNBI(M) (180W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs4
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18 A
Current - Output 212 A
Current - Output 312 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)234W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency72%
Operating Temperature50°C
FeaturesStandby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.91" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)
Approval AgencyCE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV
Standard Number60601-1; 60950-1
TT-DKEY-2967-FSP180-50FGNBI(M)-ND
in stockINR 814161.06
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP180-50FGNBI(M)-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP180-50FGNBI(M)-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesFSP180-50FGNBI(M) (180W)
Product StatusActive
TypeATX
Number of Outputs4
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 312V
Voltage - Output 4-12V
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18 A
Current - Output 212 A
Current - Output 312 A
Current - Output 4300 mA
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)234W
Voltage - Isolation-
Efficiency72%
Operating Temperature50°C
Mounting TypeChassis Mount