AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Product Attributes:
SeriesFSP150M (150W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)12.5A
Power (Watts)150 W
No Load Power Consumption210mW (Max)
Polarization-
ApplicationsMedical
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorPower DIN, 4 Pin
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension6.69" L x 3.35" W x 1.67" H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm)
Approval AgencyCE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Standard Number60601-1
TT-DKEY-2967-FSP150M-AHA-ND
in stockINR 11688.705000000002
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP150M-AHA-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP150M-AHA-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Product Attributes:
SeriesFSP150M (150W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)12.5A
Power (Watts)150 W
Polarization-
ApplicationsMedical
EfficiencyLevel VI
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14