AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
Product Attributes:
SeriesFSP120-AxxN3 (120W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)10A
Power (Watts)120 W
No Load Power Consumption500mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI, CoC Tier 2
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Output ConnectorPower DIN, 4 Pin
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C6
Features-
Size / Dimension5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)
Approval AgencyCB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP120-AHAN3-ND
in stockINR 6202.170000000001
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP120-AHAN3-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP120-AHAN3-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
Product Attributes:
SeriesFSP120-AxxN3 (120W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)10A
Power (Watts)120 W
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI, CoC Tier 2
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C6