AC/DC CONVERTER 19V 100W
Product Attributes:
SeriesFSP100-P35-B19 (100W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 119V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 15.27 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency88%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.06" H (127.0mm x 76.2mm x 27.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP100-P35-B19-ND
in stockINR 398781.67500000005
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP100-P35-B19-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP100-P35-B19-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 19V 100W
Product Attributes:
SeriesFSP100-P35-B19 (100W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 119V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 15.27 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency88%
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount