AC/DC CONVERTER 19V 65W
Product Attributes:
SeriesFSP065-P24 A (65W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 119V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 13.42 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)65W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency90%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.00" L x 2.00" W x 0.98" H (101.6mm x 50.8mm x 25.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP065-P24-A19-ND
in stockINR 160204.59000000003
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP065-P24-A19-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP065-P24-A19-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 19V 65W
Product Attributes:
SeriesFSP065-P24 A (65W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 119V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 13.42 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)65W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation500 V
Efficiency90%
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount