1280 X 960, 54 FPS, COLOR
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
ColorRGB
Resolution1280 x 960
ShutterGlobal
Lens MountS
SensorAR0134
TypeCMOS
InterfaceUSB 3.0
Pixel Size3.75µm x 3.75µm
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Frames per Second54.0
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension1.153" L x 1.142" W (29.30mm x 29.00mm)
Height (Max)0.783" (19.90mm)
TT-DKEY-2938-106685-ND
in stockINR 31535.999999999996
Basler Inc.
1 1
Basler Inc. 2938-106685-ND
Basler Inc. 2938-106685-ND
Sku: TT-DKEY-2938-106685-ND
Description of product
1280 X 960, 54 FPS, COLOR
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
ColorRGB
Resolution1280 x 960
ShutterGlobal
Lens MountS
SensorAR0134
TypeCMOS
InterfaceUSB 3.0
Pixel Size3.75µm x 3.75µm
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Frames per Second54.0
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)0.783" (19.90mm)