AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Product Attributes:
Series44ATM065T-P (65W)
Product StatusActive
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input100 ~ 240 VAC
Voltage - Output30V
Current - Output (Max)2.17A
Power (Watts)65 W
No Load Power Consumption150mW
PolarizationPositive Center
ApplicationsMedical
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature-
Output Connector-
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cULus, FCC, PSE, TUV, UKCA
Standard Number60601-1
TT-DKEY-2882-44ATM065T-P300-ND
in stockINR 3998.07
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-44ATM065T-P300-ND
Sku: TT-DKEY-2882-44ATM065T-P300-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Product Attributes:
Series44ATM065T-P (65W)
Product StatusActive
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input100 ~ 240 VAC
Voltage - Output30V
Current - Output (Max)2.17A
Power (Watts)65 W
No Load Power Consumption150mW
PolarizationPositive Center
ApplicationsMedical
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature-
Output Connector-
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14