AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W
Product Attributes:
Series25HK-AY (24W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15 W
No Load Power Consumption100mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency81.38%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C8
Features-
Size / Dimension3.45" L x 1.79" W x 1.38" H (87.6mm x 45.5mm x 35.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cUL, FCC, GS, RCM, TUV, UL
Standard Number60950-1
TT-DKEY-2882-25HK-AY-050A300-DH-ND
in stockINR 1609.83
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-25HK-AY-050A300-DH-ND
Sku: TT-DKEY-2882-25HK-AY-050A300-DH-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W
Product Attributes:
Series25HK-AY (24W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15 W
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency81.38%
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C8