AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Attributes:
Series25HK-AB (30W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord, Multi-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts)30 W
No Load Power Consumption100mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency86.94%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length70.9" (1.80m)
Input ConnectorIEC 320-C8, Multi-Blade (Included)
Features-
Size / Dimension3.90" L x 2.05" W x 1.42" H (99.0mm x 52.0mm x 36.0mm)
Approval AgencyCB, CCC, CE, FCC, GS, PSE, RCM, TUV
Standard Number60950-1
TT-DKEY-2882-25HK-AB-120A250-D56-FR-ND
in stockINR 1842.795
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-25HK-AB-120A250-D56-FR-ND
Sku: TT-DKEY-2882-25HK-AB-120A250-D56-FR-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Attributes:
Series25HK-AB (30W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord, Multi-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts)30 W
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency86.94%
Cord Length70.9" (1.80m)