AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Product Attributes:
Series15DYS902 (96W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)6A
Power (Watts)90 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output Connector-
Cord Length-
Input ConnectorIEC 320-C8
Features-
Size / Dimension5.71" L x 2.42" W x 1.34" H (145.0mm x 61.5mm x 34.0mm)
Approval AgencyCE, cULus, RCM, TUV
Standard Number62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS902-150600G-ND
in stockINR 5712.525000000001
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS902-150600G-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS902-150600G-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Product Attributes:
Series15DYS902 (96W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)6A
Power (Watts)90 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Output Connector-
Cord Length-
Input ConnectorIEC 320-C8