AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
Product Attributes:
Series15DYS812 (12W)
Product StatusActive
Region UtilizedUnited Kingdom
FormWall Mount (Class I)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)800mA
Power (Watts)12 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length-
Input ConnectorBS 1363
Features-
Size / Dimension-
Approval AgencyCE, cULus, RCM, TUV
Standard Number62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS812-150080S-3-2.5-ND
in stockINR 1288.98
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS812-150080S-3-2.5-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS812-150080S-3-2.5-ND
Description of product
Product Attributes:
Series15DYS812 (12W)
Product StatusActive
Region UtilizedUnited Kingdom
FormWall Mount (Class I)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)800mA
Power (Watts)12 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI