CAP 25F 3V .018 OHM AECQ
Product Attributes:
SeriesELX1087
Product StatusActive
Capacitance25 F
Tolerance-10%, +30%
Voltage - Rated3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)180mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 65°C
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.650" Dia (16.50mm)
Height - Seated (Max)1.118" (28.40mm)
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
TT-DKEY-283-TVA1625-3R0256-R-ND
in stockINR 683.5500000000001
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-TVA1625-3R0256-R-ND
Sku: TT-DKEY-283-TVA1625-3R0256-R-ND
Description of product
CAP 25F 3V .018 OHM AECQ
Product Attributes:
SeriesELX1087
Product StatusActive
Capacitance25 F
Tolerance-10%, +30%
Voltage - Rated3 V
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.295" (7.50mm)