VARISTOR SMD 4032 300V
Product StatusActive
Maximum AC Volts300 V
Maximum DC Volts385 V
Varistor Voltage (Min)423 V
Varistor Voltage (Typ)470 V
Varistor Voltage (Max)517 V
Current - Surge1.2 kA
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V300TR-ND,283-MOVS4032V300CT-ND,283-MOVS4032V300DKR-ND
in stockINR 131.13
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V300TR-ND,283-MOVS4032V300CT-ND,283-MOVS4032V300DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V300TR-ND,283-MOVS4032V300CT-ND,283-MOVS4032V300DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 300V
Product StatusActive
Maximum AC Volts300 V
Maximum DC Volts385 V
Varistor Voltage (Min)423 V
Varistor Voltage (Typ)470 V
Varistor Voltage (Max)517 V
Current - Surge1.2 kA
Capacitance @ Frequency-