VARISTOR SMD 4032 60V
Product StatusActive
Maximum AC Volts60 V
Maximum DC Volts85 V
Varistor Voltage (Min)90 V
Varistor Voltage (Typ)100 V
Varistor Voltage (Max)110 V
Current - Surge1.2 kA
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V060TR-ND,283-MOVS4032V060CT-ND,283-MOVS4032V060DKR-ND
in stockINR 124.15500000000002
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V060TR-ND,283-MOVS4032V060CT-ND,283-MOVS4032V060DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V060TR-ND,283-MOVS4032V060CT-ND,283-MOVS4032V060DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 60V
Product StatusActive
Maximum AC Volts60 V
Maximum DC Volts85 V
Varistor Voltage (Min)90 V
Varistor Voltage (Typ)100 V
Varistor Voltage (Max)110 V
Current - Surge1.2 kA
Capacitance @ Frequency-