37MM SPUR GEAR MOTOR - BRUSHED,
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM330 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)34.72 / 245.17
Power - Rated10W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 1.457" Dia (37.00mm)
Diameter - Shaft0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing4.220" (107.20mm)
Mounting Hole Spacing1.220" (31.00mm)
Termination Style-
Features-
Gear Reduction Ratio16
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)83.32 / 588.40
Operating Temperature-
TT-DKEY-2685-MOT-RA37GM12V330R-ND
in stockINR 13078.125
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-RA37GM12V330R-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-RA37GM12V330R-ND
Description of product
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM330 RPM
Power - Rated10W
Encoder Type-