32MM PLANETARY GEAR MOTOR, 24VDC
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated24VDC
RPM49 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)249.97 / 1765.20
Power - Rated9W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 1.260" Dia (32.00mm)
Diameter - Shaft0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing3.622" (92.00mm)
Mounting Hole Spacing1.023" (26.00mm)
Termination Style-
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)680.48 / 4805.25
Operating Temperature-
TT-DKEY-2685-MOT-IG32PGM100-ND
in stockINR 20646
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG32PGM100-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG32PGM100-ND
Description of product
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated24VDC
RPM49 RPM
Power - Rated9W
Encoder Type-