36MM PLANETARY GEAR MOTOR W/ MAG
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM20 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)166.6 / 1176.8
Power - Rated12.8W
Encoder TypeIncremental
Size / DimensionRound - 1.260" Dia (32.00mm)
Diameter - Shaft0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing3.874" (98.40mm)
Mounting Hole Spacing0.709" (18.00mm)
Termination StyleWire Leads with Connector
Features-
Gear Reduction Ratio264
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)2083.1 / 14709.9
Operating Temperature-
TT-DKEY-2685-MOT-IG32PGM1:264E-ND
in stockINR 17263.125
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG32PGM1:264E-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG32PGM1:264E-ND
Description of product
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM20 RPM
Power - Rated12.8W
Encoder TypeIncremental