30MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionGearmotor
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM33 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)152.76 / 1078.73
Power - Rated3.93W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 1.181" Dia (30.00mm)
Diameter - Shaft0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing4.594" (116.70mm)
Mounting Hole Spacing0.945" (24.00mm)
Termination Style-
Features-
Gear Reduction Ratio189
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)416.62 / 2942.00
Operating Temperature-
TT-DKEY-2685-MOT-IG-30GM1:189-ND
in stockINR 17646.75
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG-30GM1:189-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG-30GM1:189-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionGearmotor
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM33 RPM
Power - Rated3.93W
Encoder Type-