22MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated24VDC
RPM71 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)19.44 / 137.29
Power - Rated1.25W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 0.866" Dia (22.00mm)
Diameter - Shaft0.157" (4.00mm)
Length - Shaft and Bearing2.669" (67.80mm)
Mounting Hole Spacing0.709" (18.00mm)
Termination Style-
Features-
Gear Reduction Ratio104
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)83.32 / 588.40
Operating Temperature-
TT-DKEY-2685-MOT-IG-22GM-24V-ND
in stockINR 15554.249999999998
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG-22GM-24V-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG-22GM-24V-ND
Description of product
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated24VDC
RPM71 RPM
Power - Rated1.25W
Encoder Type-