HOOK-UP STRND 28AWG WHT 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand41/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.035" (0.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage150V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorWhite
Qualification-
TT-DKEY-2671/28WH-100-ND
in stockINR 23824.799999999996
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2671/28WH-100-ND
Sku: TT-DKEY-2671/28WH-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand41/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Length100.0' (30.5m)
Voltage150V