HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand66/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.042" (1.07mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorWhite
Qualification-
TT-DKEY-2671/26WH-100-ND
in stockINR 24749.280000000002
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2671/26WH-100-ND
Sku: TT-DKEY-2671/26WH-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand66/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V