HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand105/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorWhite
Qualification-
TT-DKEY-2671/24WH-1000-ND
in stockINR 97.5168
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2671/24WH-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2671/24WH-1000-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand105/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V