4.5" TFT
Display ModeTransmissive
TouchscreenNon-Touch
Diagonal Screen Size4.5" (114.30mm)
Viewing Area55.44mm W x 98.64mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels480 x 854
Interface24-Bit (RGB), SPI
Controller TypeILI9806
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
TT-DKEY-2632-E45RG64885LW2M350-N-ND
in stockINR 7291.665
Focus LCDs
1 1
Focus LCDs 2632-E45RG64885LW2M350-N-ND
Sku: TT-DKEY-2632-E45RG64885LW2M350-N-ND
Description of product
4.5" TFT
Display ModeTransmissive
TouchscreenNon-Touch