3.5" SUNLIGHT-READABLE TFT
Display ModeTransmissive
TouchscreenNon-Touch
Diagonal Screen Size3.5" (88.90mm)
Viewing Area48.96mm W x 73.44mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels320 x 480
InterfaceMIPI DSI
Controller TypeILI9488
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
TT-DKEY-2632-E35KB-FW1000-N-ND
in stockINR 7351.650000000001
Focus LCDs
1 1
Focus LCDs 2632-E35KB-FW1000-N-ND
Sku: TT-DKEY-2632-E35KB-FW1000-N-ND
Description of product
3.5" SUNLIGHT-READABLE TFT
Display ModeTransmissive
TouchscreenNon-Touch