HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 500'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
Qualification-
TT-DKEY-2615/28-BK-500-ND
in stockINR 13599.359999999999
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2615/28-BK-500-ND
Sku: TT-DKEY-2615/28-BK-500-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 500'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7/36
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V