CAP LITH HYB 6F 0%/20% 170V CHAS
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Capacitance6 F
Tolerance0%, +20%
Voltage - Rated170 V
ESR (Equivalent Series Resistance)200mOhm
Lifetime @ Temp.1500 Hrs @ 65°C
TerminationScrew Terminals
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Lead Spacing-
Size / Dimension14.528" L x 9.449" W (369.00mm x 240.00mm)
Height - Seated (Max)3.110" (79.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
TT-DKEY-2610-SM0006-170-NB-ND
in stockINR 112434.21
LICAP Technologies, Inc.
1 1
LICAP Technologies, Inc. 2610-SM0006-170-NB-ND
Sku: TT-DKEY-2610-SM0006-170-NB-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Capacitance6 F
Tolerance0%, +20%
Voltage - Rated170 V
TerminationScrew Terminals
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Lead Spacing-