RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMOF
Product StatusActive
Resistance47 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2577-MOF1145JBFS4702FBTR-ND
in stockINR 3.1248
Viking Tech
1 1
Viking Tech 2577-MOF1145JBFS4702FBTR-ND
Sku: TT-DKEY-2577-MOF1145JBFS4702FBTR-ND
Description of product
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMOF
Product StatusActive
Resistance47 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesPulse Withstanding
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial