HOOK-UP STRND 26AWG GRY 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand19/38
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.015" (0.38mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage20kV
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorGray
Qualification-
TT-DKEY-2475/26GY-100-ND
in stockINR 60649.920000000006
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2475/26GY-100-ND
Sku: TT-DKEY-2475/26GY-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 26AWG GRY 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand19/38
Length100.0' (30.5m)
Voltage20kV