HOOK-UP STRND 24AWG 18KV YW 500'
Product Attributes:
Series2475
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.013" (0.33mm)
Length500.0' (152.4m)
Voltage18kV
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorYellow
Ratings-
FeaturesHigh Voltage
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2475/24YL-500-ND
in stockINR 235257.12
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2475/24YL-500-ND
Sku: TT-DKEY-2475/24YL-500-ND
Description of product
Product Attributes:
Series2475
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Length500.0' (152.4m)
Voltage18kV