1.77" TFT LCD 128 X 160
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size1.77" (44.96mm)
Viewing Area28.03mm W x 35.04mm H
BacklightLED
Dot Pixels128 x 160
InterfaceSPI
Controller Type-
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background ColorWhite
TT-DKEY-2470-ATM0177B3A-ND
in stockINR 1358.73
AZ Displays
1 1
AZ Displays 2470-ATM0177B3A-ND
AZ Displays 2470-ATM0177B3A-ND
Sku: TT-DKEY-2470-ATM0177B3A-ND
Description of product
1.77" TFT LCD 128 X 160
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-