HOOK-UP STRND 34AWG RED 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge34 AWG
Conductor Strand7/42
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0027" (0.069mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorRed
Qualification-
TT-DKEY-2451/34RD-100-ND
in stockINR 28556.64
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2451/34RD-100-ND
Sku: TT-DKEY-2451/34RD-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 34AWG RED 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge34 AWG
Conductor Strand7/42
Length100.0' (30.5m)
Voltage300V