HOOK-UP STRND 34AWG GRN 500'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge34 AWG
Conductor Strand7/42
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0027" (0.069mm)
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorGreen
Qualification-
TT-DKEY-2451/34GR-500-ND
in stockINR 106068.96
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2451/34GR-500-ND
Sku: TT-DKEY-2451/34GR-500-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 34AWG GRN 500'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge34 AWG
Conductor Strand7/42
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V