HOOK-UP STRND 30AWG WHITE
Product Attributes:
Series2451
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand7/38
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0034" (0.086mm)
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2451/30WH-500-ND
in stockINR 130.15295999999998
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2451/30WH-500-ND
Sku: TT-DKEY-2451/30WH-500-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE
Product Attributes:
Series2451
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand7/38
Length500.0' (152.4m)
Voltage300V