TEST LEAD 38AWG 150V WHITE 1000'
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge38 AWG
Conductor Strand17/50
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.012" (0.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0035" (0.089mm)
Length1000.0' (304.8m)
Voltage150V
Operating Temperature-150°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
Qualification-
TT-DKEY-2420/38WH-1000-ND
in stockINR 203978.87999999998
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2420/38WH-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2420/38WH-1000-ND
Description of product
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge38 AWG
Conductor Strand17/50
Conductor MaterialCopper, Bare
Length1000.0' (304.8m)
Voltage150V