RemotePro50W Remote Power System
Product Attributes:
SeriesRemotePro ® 340W Lithium
Product StatusActive
Power (Watts) - Max75 W
Current @ Pmpp20 A
Voltage @ Pmpp24 V
Current - Short Circuit (Isc)-
Type-
Voltage - Open Circuit-
Operating Temperature0°C ~ 60°C
Package / CaseCells
Size / Dimension62.008" L x 52.244" W x 1.378" H (1575.00mm x 1327.00mm x 35.00mm)
TT-DKEY-2414-RPL12/24M-200L-340-ND
in stockINR 518392.8
Tycon Systems Inc.
1 1
Tycon Systems Inc. 2414-RPL12/24M-200L-340-ND
Sku: TT-DKEY-2414-RPL12/24M-200L-340-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesRemotePro ® 340W Lithium
Product StatusActive
Power (Watts) - Max75 W
Current @ Pmpp20 A
Voltage @ Pmpp24 V
Current - Short Circuit (Isc)-
Type-
Voltage - Open Circuit-
Package / CaseCells