AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)5A
Power (Watts)120 W
No Load Power Consumption300mW (Max)
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorPower DIN, 4 Pin
Cord Length39.4" (1.00m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension6.69" L x 2.55" W x 1.52" H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)
Approval AgencyCE, CSA, TUV, UL
Standard Number-
TT-DKEY-2387-DTD120-24SX-F-W6-ND
in stockINR 15205.499999999998
ETA-USA
1 1
ETA-USA 2387-DTD120-24SX-F-W6-ND
Sku: TT-DKEY-2387-DTD120-24SX-F-W6-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)5A
Power (Watts)120 W
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Cord Length39.4" (1.00m)
Input ConnectorIEC 320-C14