RELAY TIME DELAY 10HR 3A 250V
Product Attributes:
SeriesATS
Product StatusActive
Mounting TypePanel Mount
Relay Type-
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 10 Hrs
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply24VAC/DC
Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate Method-
TT-DKEY-2371-ATS11-21E-ND
in stockINR 4185
Autonics
1 1
Autonics 2371-ATS11-21E-ND
Autonics 2371-ATS11-21E-ND
Sku: TT-DKEY-2371-ATS11-21E-ND
Description of product
RELAY TIME DELAY 10HR 3A 250V
Product Attributes:
SeriesATS
Product StatusActive
Mounting TypePanel Mount
Relay Type-
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 10 Hrs
Voltage - Supply24VAC/DC