COUNTER,DIGITAL,1-STAGE/TOTAL/PR
Product Attributes:
SeriesH7CC
Product StatusActive
TypePreset, Totalizer
Operating ModeUp, Down, Command, Individual, Quadrature
Count Rate30Hz, 10kHz
Time Format-
Number of Characters Per Row6, 6
Display TypeLCD - Dual Color Characters, Backlight
Display Characters - Height0.394" (10.00mm), 0.236" (6.00mm)
Input TypeNo Voltage, Voltage
Output TypeRelay
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Ingress ProtectionIP66 - Dust Tight, Water Resistant
TT-DKEY-236-H7CC-AS-ND
in stockINR 34439.76
Omron Automation and Safety
1 1
Omron Automation and Safety 236-H7CC-AS-ND
Sku: TT-DKEY-236-H7CC-AS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesH7CC
Product StatusActive
TypePreset, Totalizer
Count Rate30Hz, 10kHz
Time Format-
Input TypeNo Voltage, Voltage
Output TypeRelay
Voltage - Supply100 ~ 240VAC