PHOTOELECTRIC SENSOR; BACKGROUND
Product Attributes:
SeriesE3AS-L
Product StatusActive
Sensing MethodBackground Suppression
Sensing Distance0.394" ~ 3.150" (10.00mm ~ 80.00mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationNPN
Light SourceRed (650nm)
Connection MethodConnector
Ingress ProtectionIP67, IP69K
Cable Length-
Adjustment Type-
Operating Temperature-25°C ~ 55°C
TT-DKEY-236-E3AS-L80MNM3-ND
in stockINR 20581.920000000002
Omron Automation and Safety
1 1
Omron Automation and Safety 236-E3AS-L80MNM3-ND
Sku: TT-DKEY-236-E3AS-L80MNM3-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesE3AS-L
Product StatusActive
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationNPN
Light SourceRed (650nm)
Connection MethodConnector
Ingress ProtectionIP67, IP69K
Cable Length-
Adjustment Type-